Popeleční středa se blíží a je čas začít přemýšlet, jak prožijeme čtyřicetidenní přípravu na Velikonoce. Loni jsme vám nabídli 19 tipů, jak přežít/prožít půst. Článek je stále platný, proto ho znovu doporučujeme k přečtení. Letos navíc otevíráme možnost duchovního koučinku.


Není těžké dát si předseveztí pro postní dobu, těžší je ho dodržovat. Pomoci může rozhovor s někým, kdo naše předseveztí zná a může nás v obtížných chvílích povzbudit, podržet nebo „nakopnout“. Oslovili jsme několik kněží, řeholníků a řeholnic, zda by byli ochotní převzít v postní době roli duchovního „kouče“, který by pomohl zájemcům z řad uživatelů Signálů projít tímto obdobím liturgického roku. Někteří přikývli a tak vám nyní můžeme nabídnout službu duchovního povzbuzení v postní době

 

 

Pokud byste rádi svá postní předsevzetí a jejich prožívání konzultovali s „přítelem na síti“, připojite se ke společenství Postní doba 2017. Pozor, služba je pouze pro autorizované. Také kapacita je omezená. Takže neváhejte! Deadline je ve čtvrtek 23. února

 

Možná se ptáte, kdo konkrétně se ujal duchovního koučinku a koho byste tedy mohli očekávat "na druhé straně". Na seznamu máme dvě řeholní sestry, jednoho řeholního bratra a několik kněží. Jsou z různých koutů republiky, ne všichni jsou aktivní na Signálech a není v našich silách je všechny představovat. Berte jejich totožnost prosím tedy jako malé překvapení pro ty, kdo se zapojí. 

 

Kouče a zájemce přiřadíme losem. Komunikovat spolu můžete přes vzkazy na Signálech, emailem, po telefonu anebo jakkoli dle vaší domluvy. Ještě před Popeleční středou byste se měli vzájemně představit a dohodnout se na způsobu prožívání postní doby, na konkrétních předsevzetích. V průběhu postní doby by pak uživatel jednou týdně, nejlépe v neděli, napsal svému kouči, jak se mu v uplynulém období dařilo, co bylo snadné, co těžké, s čím si neví rady a na druhý den, tedy v pondělí, by mu přišla odpověď s radou a povzbuzením. Poslední výměna by proběhla ve velikonočním oktávu.

 

Zaujala vás možnost zapojit se do prožívání postní doby společně se Signály? Nezapomeňte se tedy připojit ke společenství Postní doba 2017. Společenství je nastavené tak, že jeho členy uvidí pouze vlastník společenství. Nebojte se tedy připojit i v případě, že se ostýcháte a nechcete, aby ostatní uživatelé Signálů věděli, že se budete služby účastnit.  

 

Pokud jste kněz, řeholník/řeholnice či jáhen a mohli byste nabídnout službu duchovního koučinku, budeme rádi, když se nám ještě ozvete na email redakce@signaly.cz anebo do vzkazu šéfredaktorce @Kollenka.